Jakie rolety do salonu?

Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym domu jest z pewnością salon. Jest to bowiem miejsce spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi czy rodziną. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę podczas tworzenia wystroju tego pomieszczenia.

Kiedy już zdecydujesz się na konkretny styl, przychodzi czas na znalezienie poszczególnych elementów wyposażenia. Wśród nich znajdują się oczywiście rolety. Warto dopasować je nie tylko pod kątem kolorystyki czy funkcjonalności, ale także rodzaju konstrukcji. Odpowiednio dopasowane rolety będą stanowić idealne dopełnienie aranżacji salonu.

Jakie modele najlepiej sprawdzą się w tym przypadku?

Rolety dzień i noc

Ten wariant łączy estetyczny wygląd z dużą funkcjonalnością. Pozwala bowiem swobodnie regulować stopniem nasłonecznienia pokoju. Połączenie dwóch tkanin – przepuszczającej i chroniącej prze promieniami słonecznymi dają ciekawy efekt, a szeroki wybór kolorów pozwala dostosować produkty do wystroju pokoju.

W przypadku salonu warto zadbać również o odpowiednie wyposażenie kupowanego zestawu. Polecamy zamówić do niego specjalne boczne prowadnice oraz mechanizm ukryty w estetycznej kasecie. Dzięki temu cała instalacja będzie wyglądała elegancko.

Rolety rzymskie

Jest to z pewnością najbardziej eleganckie rozwiązanie w całym zestawieniu. Modele te bowiem mają specjalny mechanizm i odpowiednio przygotowaną tkaninę. W rezultacie, podczas podnoszenia rolety, tkanina układa się w piękne i eleganckie drapowania i fale. Daje to unikalny efekt, a jednocześnie przy ich stosowaniu nie trzeba zawieszać firan czy zasłon.

Odpowiednio dobrany kolor tkaniny sprawi, że rolety staną się ciekawą dekoracją pomieszczenia, która z pewnością zwróci uwagę Twoich gości.

Żaluzje drewniane lub aluminiowe

Modele te polecane są szczególnie do pomieszczeń aranżowanych w nowoczesnym stylu. Wprowadzają do pomieszczeń wrażenie luksusu i wyrafinowanego stylu. Możliwość dowolnej regulacji nachylenia czy opuszczenia żaluzji sprawia, że propozycja ta łączy elegancji wygląd z funkcjonalnością.

Nie wiesz, jaki wariant wybrać do swojego salonu? Nie martw się! Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepiej dopasowany do Twojego pomieszczenia model!