Jakie rolety do sypialni?

Po ciężkim dniu pracy naszym największym marzeniem jest często ułożyć się wygodnie w łóżku i usnąć. Nie ulega wątpliwości, że sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w domu i należy zwrócić szczególna uwagę na jej aranżację. Jednym z jej elementów są bez wątpienia rolety – mogą mieć one wpływ na nasz sen i wstawanie.

Tego typu elementy w sypialni pełnią kilka funkcji. W pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl oczywiście ochrona przed światłem z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne, kiedy okna sypialni wychodzą a wschód czy zachód, a także kiedy mieszkańcy domu pracują w nocy, a w dzień chcą się wyspać.

Rolety w sypialni, a prywatność

Drugą funkcją jest zapewnienie prywatności, zwłaszcza wieczorami. Wiadomym jest, że kiedy jest ciemno i zapalimy w pokoju światło, wszyscy z zewnątrz widzą dokładnie to, co dzieje się w danym pomieszczeniu.

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dobrane rolety mogą stanowić także ciekawy element dekoracyjny pomieszczenia. Warto więc zadbać o to, aby tego typu konstrukcje były dopasowane do wystroju wnętrza.

Zazwyczaj w sypialniach stawia się na stonowane, pastelowe kolory, które wprowadzą łagodny nastrój. W takich wypadkach warto postawić na rolety w jasnych kolorach – białym, beżowym, kremowym i innych. Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem nowoczesnych, zaskakujących rozwiązań, wybierz modele niebieskie, zielone, różowe czy pomarańczowe.

Stopień zaciemnienia rolet w sypialni

Równie ważnym elementem podczas doboru rolet do sypialni jest też decyzja, jaki stopień zaciemnienia wybrać. Na rynku bowiem możemy spotkać szeroki wybór wariantów. Aby podjąć odpowiednią decyzję należy zastanowić się nad funkcjonalnością danej sypialni. Jeśli służy ona wyłącznie do spania, a w rodzinie mieszka osoba, która pracuje w nocy i będzie odsypiać w dzień najlepszym rozwiązaniem będzie wariant wyróżniający się całkowitym zaciemnieniem.

Jeśli Twoje okna nie wychodzą na wschód, a cenisz sobie wczesne wstawanie i pierwsze promienie słoneczne, wpadające do pomieszczenia, wybierz modele o średnim zaciemnieniu. Polecane są one także w przypadkach, kiedy w sypialni znajduje się także garderoba czy inne praktyczne sprzęty.

Może się to wydawać dziwne, jednak rolety o niskim zaciemnieniu też mogą być dobrym wyborem w przypadku sypialni. Najlepiej wtedy, gdy jej okna wychodzą na północ. W takich wypadkach bowiem do pomieszczenia nie wpadają promienie słoneczne, a więc atmosfera jest zazwyczaj ponura. Warto więc wtedy zadbać chociaż o trochę światła w ponure poranki.

Pamiętajcie – rolety mogą mieć duży wpływ na to, jak będziecie się wysypiać, więc zwróćcie uwagę na to, jakie wybieracie!

Zobacz naszą ofertę rolet do sypialni.