Rodzaje rolet wewnętrznych

Stanowią one nie tylko estetyczne elementy aranżacji mieszkania, ale także zapewniają prywatność i pozwalają dowolnie regulować poziom nasłonecznienia pomieszczenia. Rolety wewnętrzne są niezwykle ważne w niemal każdym domu. Ich różnorodność sprawia, że z pewnością mogą dopasować się nawet do najbardziej wymagających oczekiwań.

Dlatego też przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje rolet wewnętrznych oraz ich najczęstsze zastosowania. Z pewnością te wskazówki ułatwią Wam dobór odpowiedniego rozwiązania.

Modele rzymskie

Z pewnością są one najbardziej eleganckimi wariantami w tym zestawieniu. Łączą one funkcjonalność standardowych rolet z estetyką dekoracyjnych zasłon. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się wyjątkowa aranżacja wnętrza, np. w pokojach gościnnych.

Rolety wolnowiszące

Jedne z najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku wyróżniają się świetnym dopasowaniem do oczekiwań klientów. W zależności od potrzeb wybrać można wiele różnych tkanin, wymiarów, stopni zaciemnienia czy kolorów osprzętu. Są to produkty uniwersalne – nadają się do zamontowania w domach prywatnych, lokalach handlowo-usługowych i innych.

Modele w kasecie

Wyglądem nawiązują do rolet wolnowiszących, jednak cały ich mechanizm jest ukryty w estetycznych kasetach. Dlatego też modele te poleca się w miejscach narażonych na występowanie pyłu czy kurzu.

Warianty dzień-noc

Z pewnością spełnią preferencje tych, którzy cenią sobie niebanalny wygląd, jak również niezwykłą funkcjonalność. Składają się bowiem z dwóch rodzajów tkanin – przepuszczających światło, jak i zaciemniających. Dzięki temu można dowolnie regulować światło wpadające do pomieszczenia. Modele te polecane są przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz.

Plisy

Są to estetyczne żaluzje, dostępne w formie harmonijek o różnych kształtach. W zależności od potrzeb, mogą być zwijane od góry bądź od dołu. Będą dobrze wyglądać w wielu pomieszczeniach, szczególnie w eleganckim, nowoczesnym stylu.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Wam w doborze modeli, które zapewnią szeroką funkcjonalność, estetykę wykonania, a także pełen komfort użytkowania.