Jakie rolety wewnętrzne do okien PCV

Wiele osób decyduje się zamontować w swoich oknach popularne okna plastikowe. Są one lekkie, łatwe w czyszczeniu oraz zapewniają wysokie parametry termoizolacji. Po ich założeniu przychodzi czas na podjęcie decyzji dotyczącej żaluzji i rolet, które na nie założymy. Czym się kierować podczas wyboru najlepszego rozwiązania? Przedstawione poniżej wskazówki z pewnością pomogą Ci zamówić produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Zanim zaczniesz przeglądać ofertę, powinieneś zastanowić się, jakie są Twoje preferencje. Często nawet pozornie mało ważne szczegóły mogą na nie wpływać. Odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • czy ktoś z Twojego domu pracuje na zmiany lub lubicie drzemki w ciągu dnia?
  • czy chcesz, aby rolety były jednocześnie elementem dekoracyjnym?
  • czy możesz pozwolić sobie na ingerencję w konstrukcję ramy?

 

Dlaczego akurat takie pytania? Mają one bowiem wpływ na to, jakie warianty rolet będą odpowiednie. Jeśli bowiem zdarza się Wam ucinać drzemki w dzień, warto zdecydować się na model o wysokim stopniu zaciemnienia. Dzięki temu nawet w słoneczny dzień światło nie będzie Wam przebijać do sypialni. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku pracy na zmiany. Wracając z nocki gruba roleta chroniąca przed światłem słonecznym będzie na wagę złota.

W dzisiejszych czasach na rynku spotkać można wiele typów rolet wewnętrznych, różniących się między innymi wyglądem. Najbardziej popularne są modele przyszybowe, wykonane z tkaniny poliestrowej. Są one funkcjonalne i estetyczne. Jeśli jednak zależy Ci na bardziej eleganckim rozwiązaniu – wybierz rolety rzymskie. Jest to unikalna konstrukcja, która poprzez pięknie układające się fałdy materiału nadaje pomieszczeniu ekskluzywnego wyglądu.

Ważnym parametrem jest także sposób ich montażu. Generalnie dzieli się on na inwazyjny i nieinwazyjny. Pierwszy z nich wymaga ingerencji w konstrukcję ramy – polega bowiem na wkręceniu specjalnych uchwytów, które będą solidnie utrzymywać całą konstrukcję. Modele o montażu nieinwazyjnym najczęściej zakłada się na taśmę dwustronną oraz specjalne regulowane zaczepy.

Pamiętaj – wybierając rolety wewnętrzne do okien plastikowych kieruj się nie tylko względami estetycznymi, ale także funkcjonalnością oraz sposobem montażu.

Przeczytaj także: